Przechowywanie wina - aplikacja do zarządzania kolekcją winaFoto

Przechowywanie wina - aplikacja do zarządzania kolekcją wina

2016-11-27

Aby sobie ułatwić kwestie przechowywania wina związane z listą win, które leżakujemy w piwnicy, nie możemy zapomnieć o sprawie ewidencjonowania naszej kolekcji. Możemy to robić na różne sposoby, ale zalecane jest systematyczne podejście.

Mając kolekcję składającą się z kilku lub kilkunastu win nie mamy żadnego problemu, żeby nad nią zapanować. Przy większej ilości win, różnych etykietach i rocznikach zaczyna się z tego robić wyzwanie. Przede wszystkim byłoby bardzo szkoda, gdyby butelka szlachetnego wina ukryła nam się pośród innych w piwnicy i nie zauważylibyśmy, że jej czas wypicia minął i wino straciłoby na swojej jakości.

Oprócz opisywanej powyżej sytuacji, czasem potrzebujemy też innych informacji związanych z posiadanymi w kolekcji winami. Chcielibyśmy również wiedzieć:

 • ile mamy łącznie wszystkich butelek,
 • jaka jest wartość wszystkich posiadanych butelek,
 • z jakich krajów i regionów mamy wino,
 • jakie oceny ekspertów mają wina, które posiadamy,
 • jakie butelki najbardziej nam smakowały.


Aby mieć taką informację potrzebujemy aplikację, która pomoże nam w zarządzaniu naszą piwniczką z winami. Oprogramowanie, które nam to umożliwi powinno zawierać w sobie możliwość:

 • tworzenia własnej kolekcji,
 • tworzenia listy własnych win,
 • zapisywania w Dzienniczku piwnicznym informacji o wypitych przez nas winach,
 • pokazywanie graficznie (panel) i analitycznie (listy) informacji o po posiadanych winach,
 • dostęp do szerokiej bazy win ze szczegółowymi informacjami o nich, ze zdjęciami i opiniami ekspertów.
   

Takie rozwiązanie bardzo ułatwi nam nasze codzienne spotkania z winami, które posiadamy fizycznie, a dzięki aplikacji również możemy je oglądać wirtualnie w naszym komputerze lub telefonie. Tak jak każde kolekcjonowanie, kolekcjonowanie wina wymaga od nas pewnej systematyczności w gromadzeniu win i wpisywania informacji o nich do systemu. Jeśli będziemy tak postępować, to w systemie do zarządzania piwniczką będziemy mieli zawsze aktualną informację, z której będziemy mogli skorzystać online. Gromadzona w systemie informacja będzie nam służyła nie tylko do sprawdzania aktualnego stanu kolekcji, ale również podejmowania decyzji, o jakie wina będziemy chcieli rozszerzyć w przyszłości naszą kolekcję. Na podstawie wpisów do Dzienniczka piwnicznego będziemy mogli wracać do win, które najbardziej nam smakowały. Nasz umysł jest omylny i z czasem zapominamy niektórych informacji. Informacje o winach z systemu nie znikną i będziemy mogli do nich zawsze wrócić. Będziemy mogli przypomnieć sobie wina, które już kosztowaliśmy w naszym życiu, które zostawiły po sobie najlepsze wrażenia i oceny, będziemy również mogli odtworzyć sobie ich smak w butelkach z kolejnych roczników. 

 

Dzienniczek piwniczny

 

Doskonale te wszystkie oczekiwania kolekcjonera wina spełnia darmowa aplikacja internetowa - Piwniczka CELLARIO - piwniczka.cellario.pl. Posiada ona wszystkie funkcjonalności opisywane powyżej. Jest łatwo dostępna przez przeglądarkę z każdego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. Jest bardzo prosta w obsłudze. Można w niej stworzyć własną kolekcję win posiadanych w domu, do której mamy ciągły dostęp. Możemy prowadzić w niej Dzienniczek piwniczny. Możemy oglądać naszą kolekcję w wielu przekrojach. Aplikacja jest ciągle rozwijana w oparciu o uwagi użytkowników tej aplikacji. Pełny opis Piwniczki CELLARIO można znaleźć tutaj - opis funkcjonalności Piwniczki CELLARIO

 

CELLARIO
wino na lata

 

Jeśli ten tekst wydał Ci się interesujacy i chciałbyś otrzymywać od nas informacje to: