Książki o winach, które warto przeczytaćFoto

Książki o winach, które warto przeczytać

2016-05-21

Czasem pojawiają się bardzo konkretne pytania, które posłużą nam do podjęcia trafnych decyzji. Czasem, jest to pytanie o wina, które warto wypić. Czasem są to pytania o wina, któe warto dać w prezencie. A jeszcze kiedy indziej są to pytania o wina, które nadają się do przechowywania. Skąd czerpać wiedzę na ten temat? Jest oczywiście nieprzebrany ocean wiedzy w Internecie. Ale trudno przez niego przebrnąć i nie zawsze wiemy, ile warto jest informacja, którą znaleźliśmy. Dlatego warto zajrzeć do sprawdzonych pozycji książkowych, które często w formie analitycznej pokazują wiedzę, którą szukamy. Sami korzystamy z tych książek w naszej pracy. Są one świetną, podstawową bazą do zdobycia wiedzy. Polecamy do nich zajrzeć!

 

Sławomir Chrzczonowicz - Leksykon win

 

 

Leksykon wina

 

Książka jest podstawową pozycją dla początkującego entuzjasty wina. Pokazuje ona po koleji kraje, regiony i różne style wina. Nie zawiera przytłaczającej ilości szczegółów. Bardzo dobrze przekazuje podstawowe informacje. Niewątpliwą zaletą tej książki są pokazywane wina, które nie są winami najdroższymi z górnej półki, ale są to wina, które świetnie oddają styl danego kraju i regionu. Poza tym można je w większości kupić na polskim rynku u polskich importerów.

 

Neil Beckett - 1001 win, których warto spróbować

 

1001 win

 

Świetny spis win w poszczególnych kategoriach (białe, czerwone, musujące i wzmiacniane). Bezsprzecznie doskonałe win, które warto wypić. Wina z całego świata, z różnych krajów, od różnych producentów. Ze szczegółowymi informacjami. Niektóre tam opisywane roczniki na pewno już nie są dostępne, ale pewnie można znaleźć nowsze roczniki, które nie ustępują jakością tym opisywanym w książce. Kto spróbuje tych win będzie się mógł poczuć spełnionym pasjonatem wina.

 

Hugh Johnson & Jancis Robinson - Wielki Atlas Świata Win

 

Wielki Atlas Win

 

Ta książka to biblia entuzjasty wina. Szczegółowe, precyzyjne informacje o poszczególnych krajach i regionach. Także z podaniem najlepszych producentów i etykietami win od nich. Kto chce mieć detaliczną wiedzę o winach, to musi przeczytać tę książkę.

 

 

CELLARIO
wino na lata

 

Jeśli ten tekst wydał Ci się interesujacy i chciałbyś otrzymywać od nas informacje to:

 

 

Zapisz