Książki o winach, które warto przeczytać

Czasem pojawiają się bardzo konkretne pytania, które posłużą nam do podjęcia trafnych decyzji. Czasem, jest to pytanie o wina, które warto wypić, a czasem są to pytania o wina, które warto dać w prezencie. A jeszcze kiedy indziej są to pytania o wina, które nadają się do przechowywania. Skąd czerpać wiedzę na ten temat? Jest oczywiście nieprzebrany ocean wiedzy w Internecie. Ale trudno przez niego przebrnąć i nie zawsze wiemy, ile warto jest informacja, którą znaleźliśmy. Dlatego warto zajrzeć do sprawdzonych pozycji książkowych, które często w formie analitycznej pokazują wiedzę, którą szukamy. Sami korzystamy z tych książek w naszej pracy. Są one świetną, podstawową bazą do zdobycia wiedzy. Polecamy do nich zajrzeć!

Sławomir Chrzczonowicz – Leksykon win

Leksykon wina

Książka jest podstawową pozycją dla początkującego entuzjasty wina. Pokazuje ona po koleji kraje, regiony i różne style wina. Nie zawiera przytłaczającej ilości szczegółów. Bardzo dobrze przekazuje podstawowe informacje. Niewątpliwą zaletą tej książki są pokazywane wina, które nie są winami najdroższymi z górnej półki, ale są to wina, które świetnie oddają styl danego kraju i regionu. Poza tym można je w większości kupić na polskim rynku u polskich importerów.

Neil Beckett – 1001 win, których warto spróbować

1001 win

Świetny spis win w poszczególnych kategoriach (białe, czerwone, musujące i wzmiacniane). Bezsprzecznie doskonałe win, które warto wypić. Wina z całego świata, z różnych krajów, od różnych producentów. Ze szczegółowymi informacjami. Niektóre tam opisywane roczniki na pewno już nie są dostępne, ale pewnie można znaleźć nowsze roczniki, które nie ustępują jakością tym opisywanym w książce. Kto spróbuje tych win będzie się mógł poczuć spełnionym pasjonatem wina.

Hugh Johnson & Jancis Robinson – Wielki Atlas Świata Win

Wielki Atlas Win

Ta książka to biblia entuzjasty wina. Szczegółowe, precyzyjne informacje o poszczególnych krajach i regionach. Także z podaniem najlepszych producentów i etykietami win od nich. Kto chce mieć detaliczną wiedzę o winach, to musi przeczytać tę książkę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *